Logo
10:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Odborné články
  3. Překlady
  4. Vrtání bowlingové koule. Co potřebujete vědět jako první.

Vrtání bowlingové koule. Co potřebujete vědět jako první.

Najděte Profíka

Majitelé Pro-shopu a profesionální vrtači budou nesmírně důležití při vrtání vaší koule a budou velmi nápomocni s kroky popsanými níže. Je to dobrý nápad zvážit tento článek, abyste si osvojili základní znalosti o tomto tématu, ať pak můžete diskutovat, odpovídat, a ptát se na všechny otázky toho, kdo vám bude kouli vrtat. Ten pak může pracovat přímo s vámi, aby vám co nejlépe  udělal vrtání pro váš styl hry.

Otvory pro prsty

Velikost děr a vzdálenost mezi nimi je věc, kterou je třeba se nejméně zabývat. Váš vrtač koulí, vám změří ruku a prsty a snadno bude schopen určit správné uspořádání otvorů. Skutečná otázka zní: Kam příjdou díry? Koule je sférická, ale to neznamená, že díry mohou jít kamkoliv a poskytnout stejný efekt. Umístění děr výrazně ovlivní, to jak se vaše koule chová na dráze.

Pozice pinu a centrum gravitace (CG)

Pin je označen jako pevná, barevná tečka na kouli. Ta představuje vrchol jádra uvnitř koule. Když se koule vyrábějí, musí být jádro uvnitř dokonale vycentrované, takže výrobci používají kolík k usazení jádra. Jakmile se forma vytvrdí, vyjme se kolík a zanechá malý otvor, který musí být vyplněn.To je barevná tečka, kterou vidíte. Umístění děr, které mají být vyvrtány ve vztahu k pinu, způsobuje, že se koule chová různými způsoby.Pin není překvapivě známkou středu gravitace. Jedná se o menší značku, buď malý punc nebo kruh umístěný pár centimetrů od pinu. Centrum gravitace nebude mít velký vliv na to, jak se vaše koule roluje, pokud nejste vysoce pokročilý bowlingový hráč, ale pomůže vašemu vrtači jako výchozí bod vztahu k pinu.

Najděte svůj Track

Track je prsten nebo kroužky oleje, které zůstali na kouli po hodu, představující  části koule, které se během jízdy dotýkají  dráhy. Jako referenci můžete použít dříve používanou kouli, nebo váš majitel pro-shopu vám může umožnit pár hodů s hodně podobnou koulí, aby jste našli váš track.Pokud máte na kouli více kroužků, měřte PAP pomocí kroužku nejblíže palcové díře a nejdále od prstů.

Najděte svůj bod pozitívní osy/ positive axis point (PAP)

Bod pozitivní osy (PAP) bowlingové koule se u každého bowlera liší. Váš majitel pro-shopu vám pomůže najít PAP, což je místo na kouli rovnoměrně od každého bodu koule. Přemýšlejte o tom takto: na kouli se nachází jeden bod, který je vzdálen od každého kusu olejového kroužku kolem koule.

To je váš PAP.

Chcete-li najít PAP, nejlepší věc, kterou můžete udělat, je spoléhat se na vybavení svého prodejce. Existují nástroje, které okamžitě najdou Váš PAP a další metody, které byste měli použít, pokud váš obchod pro toto nástroje nemá.

Proč vás to zajímá?

Každý hráč je jiný. I když s kamarádem máte ruce přesně stejně veliké a každý si koupíte stejný model bowlingové koule, měli byste mít různé rozvržení vrtání kvůli vašim individuálním PAPs (existuje malá šance, že by vše fungovalo, že máte stejný PAP , ale to je nepravděpodobné). Otázkou je, že vztah pinu k PAP je pro každého jiný a pokud chcete získat maximum z koule, měli byste si to vyvrtat na vás  a nikoli na někoho jiného.

 

Když můžete přijít k vrtači a víte o vašem PAP a typu reakce, kterou chcete pro vaši kouli, budou pro vás věci o mnoho jednodušší, a vrtač pro vás může udělat skvělou práci.

 

Nezapomeňte, protože tento článek je obecný přehled, vždy se můžete zeptat na všechny otázky vašeho vrtače koulí, abyste ujasnili jakékoliv nejistoty, které byste mohli mít. Bowlingové koule vypadají jednoduše zvenčí, ale jsou mnohem složitější než jen koule se třemi otvory. Čím více můžete sdělit vašemu vrtači, tím lepší výsledky získáte.

 

zdroj: Jef Goodger , https://www.thoughtco.com/drilling-a-bowling-ball

https://www.youtube.com/watch?v=v8soXaercu8

 

Překlad: Procházka Lukáš 


 


 

 


 


 


Prvni clanek

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

RBL JM z.s.

IČO: 06389881

Sídlo: Brno - Zábrdovice, Příkop 843/4

Telefon: +420 603 920 639

e-mail: bowlingpesl@gmail.com

web: www.rbljm.cz

        www.spekos.cz

        www.ligavysledky.cz

 

Provozovna "SPEKOS"

Bowling Darts Rubín (nad Billou)

Makovského náměstí 2574/1

Brno - Žabovřesky 616 00

tel. + 420 603 920 639

e-mail: info@spekos.cz

www.bowlingdartsrubin.cz 

Výdejní místo

Bowling Sport Centrum Mikulov

Vídeňská 41, 692 01 Mikulov

www.bowlingmikulov.cz 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz